Verejné obstarávanie a súhrnný výkaz CPV v aplikácii iKelp Jedáleň

V tomto návode Vám vysvetlíme postup, akým je možné z aplikácie vytlačiť podklad pre klasifikačný systém verejného obstarávania. Metodickú príručku pre obstarávanie potravín si môžete zobraziť kliknutím na odkaz  https://www.minedu.sk/data/att/5219.pdf.

Nastavenia v aplikácii

Aby výkaz pre verejné obstarávanie obsahoval všetky potrebné údaje, je potrebné v aplikácii doplniť na kartách, ktoré do výkazu vstupujú CPV kódy. Na základných kartách sú tieto kódy doplnené, ak však máte vytvorené vlastné karty, je potrebné si tieto kódy ručne doplniť. Následne na základe pridelených kódov, sa položky zahrnú do príslušnej skupiny.

 1. Otvorte si zoznam skladových kariet kliknutím na ikonu K na nástrojovej lište aplikácie.
 2. Nájdite si v zozname skladových kariet kartu, ktorá nemá zadaný kód v stĺpci CPV a danú kartu si otvorte na úpravu.
   • Tip: kartu na úpravu je možné otvoriť dvojklikom na danú kartu, alebo po označení kliknite na tlačidlo Úkony a vyberte možnosť Upraviť.
 3. V záložke Karta vyplňte príslušný kód CPV.
 4. Vykonané zmeny potvrdíte kliknutím na tlačidlo Uložiť.

Vytvorenie výkazu

Výkaz CPV vychádza z Obratových súpisiek v aplikácii. To znamená, že na to, aby bolo možné tento výkaz vytvoriť, je potrebné mať povytvárané jednotlivé obratové súpisky. Na základe nich dokáže aplikácia vypočítať hodnoty jednotlivých surovín pre potreby klasifikačného systému verejného obstarávania. Ak potrebujete zistiť stav CPV aj v strede mesiaca, je to možné. Je potrebné vytvoriť obratovú súpisku a následne vytvoriť výkaz CPV. Po tomto kroku je možné obratovú súpisku odstrániť a opätovne ju vytvoriť ako bežne až na konci mesiaca. Výkaz CPV vie aplikácia na základe skladových kariet a kódov CPV vytvoriť aj spätne. Ak potrebujete vytvoriť výkaz napr. za rok 2017, ale v januári a februári na skladových kartách ešte CPV nebolo nastavené, nevadí to. Aplikácia vie, o ktoré karty sa vo výkaze jedná a ak majú aktuálne kód CPV pridelený, aplikácia ich do výkazu zahrnie.

 1. Vytvorte Obratovú súpisku kliknutím na tlačidlo Výkazy v Menu aplikácie.
 2. Vyberte možnosť Obratové súpisky.
 3. Ak potrebujete vedieť aktuálnu hodnotu, vytvorte kliknutím na tlačidlo Úkony a kliknutím na Vytvoriť výkaz novú obratovú súpisku.
 4. Po vytvorení výkazu znovu kliknite na tlačidlo Úkony.
 5. Vyberte možnosť Tlač CPV. (Výberom možnosti Tlač CPV s náhľadom sa zobrazí rovnaký formulár na obrazovke ako pri tlači.)
 6. Nastavte požadovaný dátum od ktorého po ktorý chcete CPV sledovať a kliknutím na tlačidlo OK potvrdíte vytvorenie výkazu.
 7. Následne sa zobrazí na základe zadaných a nastavených údajov na kartách výkaz.
 8. V prípade, že sa v zozname nachádza viacero kariet, ktoré patria do rovnakej skupiny tovaru, ale nie do rovnakej podskupiny, aplikácia ich rozdelí na základe hlavných skupín, aj na základe podskupín.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard